MENEILLÄÄN OLEVA KILPAILU


Puulaaki 3
Ajalla    12.11.-18.11. , 5s am         

Kaakon Ranking

Kaakon Ranking   Pistetilanne

Osakilpailu Loviisa 1: Ajalla   9.10.-28.10. ,   Tulokset
Osakilpailu Kotka 1: Ajalla   15.10.-11.11. ,   Tulokset
Osakilpailu Kuusankoski 1: Ajalla   28.9.-12.11. ,   Tulokset

KÄYTÖSSÄ OLEVA OLOSUHDE: tästä

SEURAAVAT KILPAILUT


FC-Kotkan Syyskisa
Ajalla    19.11.-25.11. , 6s eu, finaali 26.11. klo 18.30   Kutsu      

Puulaaki 4
Ajalla    26.11.-2.12. , 5s am         

TULOKSIA

Liiton Erikoiskilpailu
Ajalla    29.10.-11.11. , finaali 12.11. klo 18.30.   Kutsu   Tulokset   Finaalin tulokset

KoBo:n Ruskakisa
Ajalla    15.10.-28.10. , finaali 29.10. klo 18.30.   Kutsu   Tilanne   Finaalin tulokset

Haukkakisa 2018
Ajalla    1.10.-14.10. , finaali 15.9. klo 18.30.   Kutsu   Tulokset A-ryhmä   Tulokset B-ryhmä   Finaalin tulokset

Kauden Avaus 2018
Ajalla    10.09.-23.09. , 6s eu., finaali 24.9. klo 18.30   Kutsu   Tulokset   Finalistit  Finaalin tulokset


Veteraanien Kesäkisa 2018
Ajalla    22.05.-20.06. ja 23.07.-02.09. 4x4s am, finaali 10.9. klo 18.30  Kutsu   Tilanne   Finalistit  Finaalin tulokset

Meripäiväkisa 2018
Ajalla    23.07.-02.09. 2x4s am , finaali 3.9. klo 18.30  Kutsu   Tilanne   Finalistit  Finaalin tulokset  Suoritukset

Kesäkisa 2018
Ajalla    22.05.-20.06. 2x4s am, suoraan loppukilpailuna   Kutsu   Tulokset

KARHU Yritysturnaus
Kilpailuilmoitus  Alkukilpailun tulokset  Finaalin tulokset

KKL-mestaruuskisa
Ajalla    osa 1: 07.05.-13.05. ja osa 2: 14.05.-20.5., kumpikin 6s am, finaali 21.05.   Kutsu  Finaalin tulokset

  A-ryhmä 1+2   B-ryhmä 1+2   Naiset 1+2
  Seniori miehet 1+2   Seniori naiset 1+2
  Veteraani miehet 1+2   Veteraani naiset 1+2
  Juniorit 1+2   Nuoret 1+2

  Parikisa   Nelikisa

Kotkan kisa
Ajalla    09.04.-06.05. 6s eu, finaali 07.05. klo 18.30,  Kutsu   Tulokset   Finaalin tulokset

1. viikolta finaliin: Markku Matilainen 1454(126)
2. viikolta finaliin: Yrjö Myyry 1378(84)
3. viikolta finaliin: Juuso Tiainen 1394(0)
4. viikolta finaliin: Jyri Hämäläinen 1395(0)

Puulaakin oheiskisa: Kevätkaadot!, suoraan loppukilpailuna
Ajalla    26.03.-08.04. 5s eu,   Kutsu   Tulokset

Kasi-Viiden Kevätkisa 2018
Ajalla    12.03.-25.03. 6s eu, finaali 26.03. klo 18.30,  Kutsu   Tulokset   Finaalin tulokset

RKM-Kotkan Erikoiskilpailu
Ajalla    05.03.-11.03. 6s eu, finaali 12.03. klo 18.30,  Kutsu   Tulokset   Finaalin tulokset

Liiton Hiihtolomakaadot!
Ajalla    19.02.-04.03. 6s eu, finaali 05.03. klo 18.30,  Kutsu   Tulokset   Finaalin tulokset

Bird Games 2018
Ajalla    12.02.-18.02. 6s eu, finaali 19.02. klo 18.30,  Kutsu   Tulokset   Finaalin tulokset

Reissukisa 25
Ajalla    22.01.-04.02. 6s eu, finaali 05.02. klo 18.30,  Kutsu   Tulokset A-ryhmä   Tulokset B-ryhmä   Viimeisen erän tulokset   Finaalin tulokset

REISSUKISAn arpajaisissa voittivat:
1. Herkkukori: Raija Nurminen Pinfans Kouvola
2. Tuotekassi: Katri Vendelin Finnair Helsinki
3. Tuotekassi: Timo Lindholm KosBo Kuusankoski
4. Tuotekassi: Pekka Salo AKI-B Kotka

Loppiaiskisa
Ajalla    08.01.-14.01. 6s eu, finaali 15.01. klo 18.30,  Kutsu   Tulokset   Finaalin tulokset

Välipäiväturnaus
Ajalla    21.12.-07.01. 5s eu  Kutsu   Tulokset

Tapaninkaadot
Ajalla    26.12. 2s eu  Kutsu   Alkukilpailun tulokset   Finaalin tulokset

Kinkkukisa
Ajalla    11.12.-20.12. 5s am, finaali 21.12. klo 18.30  Kutsu
  Tilanne A   Tilanne B   Tilanne Naiset   Tilanne Veteraanit   Finaalin tulokset

Ysi-Kympin Pikkujoulukaadot
Ajalla    4.12.-10.12. 6s eu, finaali 11.12. klo 18.30  Kutsu   Tilanne  Finaalin tulokset

Pikkujoulukaatojen arpajaisissa kinkut voittivat:
1. Serie E62 (Arto Hämäläinen)
2. Serie E47 (Juha Viberg)

FC-Kotkan Syyskisa
Ajalla    20.11.-26.11. 6s eu, finaali 27.11. klo 18.30  Kutsu   Tilanne  Finaalin tulokset

KoBon Marraskisa
Ajalla    30.10.-12.11.2017,6s eu, finaali 13.11. klo 18.30 Kutsu   Tulokset  Finaalin tulokset

Haukkakisa
Ajalla    9.10.-22.10. 6s eu, kahdessa ryhmässä, loppukilpailu 23.10. klo 18.30  Kutsu   Tulokset A-ryhmä   Tulokset B-ryhmä   Finaalin tulokset

Kotka Doubles
Ajalla    11.9.-1.10.2017,6s eu, parikisa. Kutsu   Tilanne henkilökohtainen   Tilanne parikisa   Finaalin tulokset

Meripäiväkisa
Ajalla    10.7.-3.9.2017,2x4s am, non stop. Kutsu   Tulokset 2x4sarjaa  Finaalin tulokset  Suoritukset

Veteraanien Kesäkisa
Ajalla    12.6.-3.9 .2017, 4x4s am, non stop. Kutsu   Tulokset 4x4sarjaa  Finaalin tulokset

Kesäkisa
Ajalla    12.6.-7.7.2017,5s am, non stop. Kutsu   Tulokset

Parhaimmat tasoitetut tulokset:
1. viikon: Antero Rautiainen Jytky 1194 (tas. 30)
2. viikon: Kalle Pinomaa ET 1166 (tas. 5)
3. viikon: Anne Kokkola RKM-Kotka 1150 (tas. 65)
4. viikon: Otso Kahila HWT 1120 (tas. 30)




VANHOJA TULOKSIA

KAUSI 2016 - 2017    Tulokset

KAUSI 2015 - 2016    Tulokset

KAUSI 2014 - 2015    Tulokset

KAUSI 2013 - 2014    Tulokset

KAUSI 2012 - 2013    Tulokset

KAUSI 2011 - 2012    Tulokset

KAUSI 2011 - 2012    Tulokset

KAUSI 2010 - 2011    Tulokset

KAUSI 2009 - 2010    Tulokset


KILPAILUKALENTERI 2018 - 2019, alustava  



PAIKALLISSARJAT 2018 - 2019 ALUSTAVA

M1  8 joukkuetta

ma 01.10.18
ma 22.10.18
ma 19.11.18
ma 17.12.18
ma 21.01.19
ma 11.02.19
ma 04.03.19

M2  8 joukkuetta

ma 17.09.18
ma 08.10.18
ma 05.11.18
ma 03.12.18
ma 07.01.19
ma 04.02.19
ma 18.03.19

Naiset  4 joukkuetta


ma 08.10.18
ma 05.11.18

ma 07.01.19
ma 04.02.19
ma 18.03.19
M1 Pelikaavio Tilanne
M2 Pelikaavio Tilanne
Naiset Pelikaavio Tilanne

PAIKALLISSARJAN VANHOJA TULOKSIA

Kausi 2009-2010  
Lopputulokset Runkosarja M1 Runkosarja M2 Runkosarja N
Kausi 2010-2011  
Lopputulokset Runkosarja M1 Runkosarja M2 Runkosarja N
Kausi 2011-2012  
Lopputulokset Runkosarja M1 Runkosarja M2 Runkosarja N
Kausi 2012-2013  
Lopputulokset Runkosarja M1 Runkosarja M2 Runkosarja N
Kausi 2013-2014  
Lopputulokset Runkosarja M1 Runkosarja M2 Runkosarja N
Kausi 2014-2015  
Lopputulokset Runkosarja M1 Runkosarja M2 Runkosarja N
Kausi 2015-2016  
Lopputulokset Runkosarja M1 Runkosarja M2 Runkosarja N
Kausi 2016-2017  
Lopputulokset Runkosarja M1 Runkosarja M2 Runkosarja N
Kausi 2017-2018  
Lopputulokset Runkosarja M1 Runkosarja M2 Runkosarja N


KKL-Puulaaki 2018 - 2019

Peliohjelmat Avoin   Naiset

Säännöt   

Puulaaki 1   03.09. - 09.09.
Puulaaki 2   24.09. - 30.09.
Puulaaki 3   12.11. - 18.11.
Puulaaki 4   26.11. - 02.12.
Puulaaki 5   26.12. - 06.01.
Puulaaki 6   14.01. - 20.01.
Puulaaki 7   28.01. - 03.02.
Puulaaki 8   25.02. - 03.03.
Puulaaki 9   15.04. - 21.04.

Sarjatilanteet
Lohko 1     Tilanne
Lohko 2     Tilanne
Lohko 3     Tilanne
Naiset lohko 1       Tilanne

Puulaakikarsinta 2017-2018    Tulokset

Puulaakikarsinta 2016-2017    Tulokset

Puulaakikarsinta 2015-2016    Tulokset

Lopputulokset 2011-2012    Avoin   Naiset
Lopputulokset 2012-2013    Avoin   Naiset
Lopputulokset 2013-2014    Avoin   Naiset
Lopputulokset 2014-2015    Avoin   Naiset
Lopputulokset 2015-2016    Avoin   Naiset
Lopputulokset 2016-2017    Avoin   Naiset
Lopputulokset 2017-2018    Avoin   Naiset
   
Lohkojaot kaudella 18-19

VETERAANIEN PAIKALLISSARJA 2018 - 2019

LOHKO 1  8 joukkuetta
26.09.2018
14.11.2018
28.11.2018
16.01.2019
30.01.2019
27.02.2019
20.03.2019



LOHKO 2  6 joukkuetta

15.11.2018
29.11.2018
17.01.2019

27.02.2019
21.03.2019

Pelit keskiviikkoisin ja torstaisin alkaen klo 10.00.



Peliohjelma 17/18 Tulokset Lohko 1, 15/16 Tulokset Lohko 2, 15/16 Tulokset Lohko 1, 16/17 Tulokset Lohko 2, 16/17 Tulokset Lohko 1, 17/18 Tulokset Lohko 2, 17/18 Tulokset Lohko 1, 18/19






Siirry: sivun alkuun   etusivulle